Ocieplenie okien plastikowych

Prawidłowe ocieplenie okien plastikowych

Okna plastikowe są wykonane przy użyciu najnowszych technologii. Takie konstrukcje utrzymują w pomieszczeniu komfortową temperaturę przez cały rok. Nic nie jest jednak idealne i wieczne, dlatego nie należy wykluczać przeciągów w takich oknach. Kiedy konieczna jest izolacja okien plastikowych? Komu warto zaufać w tej kwestii?

Dlaczego może wiać przez okna?

Potrzeba ocieplenia okien plastikowych może wynikać z różnych powodów. Może to być zarówno nowa konstrukcja, jak i stara, przez którą wieje. W pierwszym przypadku problem wynika z nieprawidłowego montażu. Nie należy tutaj wykluczać wady fabrycznej.

Rozsądnie jest zadzwonić do montażysty i wskazać usterki. Porządny montażysta z pewnością naprawi je w ramach gwarancji.

Jeśli okna były montowane dawno temu, przeciągi mogą występować z następujących powodów:

  • połączenia poluzowały się z powodu osiadania domu, a rama okienna jest skrzywiona;
  • uszczelki są zużyte;
  • mechanizm zaciskowy skrzydła przestał prawidłowo funkcjonować;
  • z powodu braku obsługi lub przedwczesnych, nieprawidłowych działań.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Ocieplenie okien plastikowych we Wrocławiu można zamówić u odpowiednio doświadczonych fachowców. Nie można obejść się bez fachowca, jeśli prace mają być wykonywane na wysokości lub w niskich temperaturach, lub jeśli izolacja lub inne elementy konstrukcji mają zostać wymienione.

Oczywiście część prac można wykonać samodzielnie, ale lepiej tego nie robić. Tylko specjalista zna wszystkie ważne szczegóły, więc wykona niezbędne prace tak szybko i sprawnie, jak to możliwe.

Jak jest rozwiązany ten problem?

Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób ocieplane są okna plastikowe. Dzięki temu można się przekonać, że fachowiec wykona wszystko prawidłowo. W przypadku nieszczelności między ramą okna a parapetem można zastosować uszczelniacz silikonowy, który jest odporny na wilgoć. Ta metoda jest odpowiednia tylko wtedy, gdy szczeliny są małe.

Ocieplenie okien plastikowych na zimę. Jeśli między ramą okna a parapetem jest duża szczelina (2-5 mm), należy zastosować specjalny profil plastikowy. W takim przypadku szczeliny należy dodatkowo wypełnić masą uszczelniającą. Nie używaj gruzu budowlanego, gumy piankowej ani sztucznego włókna! Należy upewnić się, że parapet jest dobrze zaizolowany.

Okna plastikowe mogą być izolowane wzdłuż całego skrzydła. W takim przypadku należy wymienić całą uszczelkę oraz wyregulować górne i dolne zawiasy. Bardzo ważne jest również, aby bolce blokujące znajdowały się we właściwej pozycji. Stara uszczelka musi zostać całkowicie usunięta, w przeciwnym razie nowy materiał nie będzie leżał prawidłowo.

Ocieplanie okien plastikowych. Nierzadko można zaobserwować przeciąg dookoła narożników. Jest to spowodowane naruszeniem szwu montażowego. Dzieje się tak nawet w sytuacjach, w których montaż jest idealny. Szew może pęknąć po 10 latach bezproblemowej eksploatacji okien

W takiej sytuacji skosy są demontowane, złącze jest uszczelniane pianką montażową i zalecane jest wykonanie hydroizolacji i paraizolacji w celu przedłużenia żywotności złącza montażowego oraz ponowny montaż skosów. Skosy należy zaizolować w celu zwiększenia izolacyjności termicznej i akustycznej okna. Do tego celu można wykorzystać wełnę mineralną i styropian.

Jeśli ważne jest, aby ocieplić plastikowe okna na zimę, skontaktuj się z kompetentnym fachowcem. Wtedy konstrukcja będzie służyć przez długi czas i przyniesie tylko pozytywne emocje!Czekamy na Państwa telefony +48 790 565 011!
Lub skontaktuj się z nami za pomocą formularza.

Nasi menedżerowie są zawsze gotowi pomóc
Aby uzyskać więcej informacji na temat warunków współpracy, zakupu i instalacji, prosimy o kontakt z naszym menedżerem sprzedaży pod numerem telefonu +48 790 565 011 lub za pośrednictwem formularza.
Autoryzowany Partner Rehau